» Blog » Imladris
08-10-2015 15:07

Imladris

W działach: Konwenty, Plane przedstawia | Odsłony: 155

Imladris

Drodzy i Drogie!

Na ostatnią chwilę pozwolę sobie ogłosić, co robię w ten weekend na Imladrisie. Mam nadzieję, że te punkty programy kogoś zainteresują!

 

Sobota 11:00 - Erpegowe epoki wiktoriańskie (50 min, blok naukowo-historyczny)

Systemy osadzone w wieku dziewiętnastym tworzą ciekawy ród. Wszystkie opierają się na podobnym zbiorze faktów, wyobrażeń i stereotypów, ale tworzą z niego inne, unikatowe całości. To podobieństwo - niepodobieństwo sprawia, że z jednej strony każdy z nich jest sam w sobie warty poznania i zagrania, z drugiej zaś nietrudno przeszczepiać pomysły z jednego z nich do innych. Podczas prelekcji opowiem o kilku ciekawych dziewiętnastowiecznych systemach: Wolsungu, Victorianie, Rippers, Zamku Falkenstein, Cthulhu by Gaslight, Cogs, Cakes & Swordsticks. Postaram się pokazać, na czym właściwie polega ich „wiktoriańskość" i co z niej można wykorzystać w innych grach osadzonych w tym okresie.

 

Niedziela 12:30 - Dwójka graczy, jeden bohater (50 min, blok literacki, patio)

Prelekcja ta jest raportem z bardzo ciekawego eksperymentu erpegowego, który od pewnego czasu prowadzę. Polega on na tym, by zorganizować sesję dla dwóch osób i jednej z nich dać do poprowadzenia głównego bohatera fabuły, drugiej zaś – najważniejsze postaci epizodyczne. Pierwsze próby wykazują, że takie rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze i stąd chciałbym opowiedzieć: dlaczego to działa? Jak projektować takie przygody? I wreszcie – co z tego doświadczenia można przenieść do bardziej klasycznych sesji?

 

Niedziela 13:30 - Kulturowe znaczenia karnawał(1 h, blok naukowo-historyczny, sala 18)

Karnawały pojawiają się w wielu częściach świata i pod najróżniejszymi postaciami. Choć najbardziej chyba znanym jest nastawiony na turystów karnawał w Rio, dużo częstsze są obchody urządzane przede wszystkim z myślą o miejscowych – już Goethe pisał o karnawale jako o „fecie, którą lud urządza sam sobie”. W swojej prelekcji skupię się właśnie na takich karnawałach, opowiadając o ich kulturowym, społecznym oraz religijnym znaczeniu.

 

Chciałbym poprowadzić oprócz tych prelekcji jeszcze jakieś sesje - może Smocze Dziecię, może test Monster of the Week, może coś jeszcze innego - ale mam tylu świetnych ludzi do spotkania w Krakowie, że nie obiecuję, że znajdę czas na erpegi. W razie czego będę się ogłaszał już na konwencie.

Do zobaczenia w Krakowie!

2
Notka polecana przez: Kratistos, Scobin
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.